Mobil Solar Tarımsal Sulama

Şebekeden bağımsız çalışan ve bakım maliyeti yok denecek kadar az olan sistemlerdir. Kısa sürede montajı mobil olarak devreye alınabilen bu sistemler uzun ömürlü ve pratiktir.
Enerji kaybı çok düşük olan tarımsal sulamada kullanılan güneş enerji sistemi jeneratör ve isteğe göre akü gibi cihazlara gereksinim duymaz. Uygulama alanları hem yerde hem de saha üzerinde yapılabilmektedir. Tarımsal sulama işlemlerinde güneş pillerinden yararlanılması durumunda gerekli su miktarı, sulama gereken zaman, su kaynağının durumu, su miktarı, kuyu derinliği, suyun kimyasal yapısı ve su depolama tanklarının kapasitesi gibi özellikler kesinlikle dikkate alınmalıdır

Avantajları

• Bu pompalar 54 Volt gibi düşük bir voltaj ile çalıştığı için çok fazla güneş paneline ihtiyacı yoktur. Bu durum da güneş paneline yapılacak fazladan masrafları ortadan kaldırmaktadır. Fazladangüneş paneline ihtiyacı yoktur!
• Yüzeysel kuyular , havuzlar ve su kanalları için çok ideal bir sistemdir.
• İnverter ve şarj regülatörü gibi ekstra şeylere ihtiyacı yoktur , bunun yerine de su pompaları’nın kendi kontrol üniteleri vardır ve bu kontrol üniteleri ile bütün sistem çalışmaktadır.Mobile sistem olduğu için sahip olduğunuz ve kullanıcağınız tüm alanlara yanınızda taşıma imkanı sağlamaktadır.